Wszystko co potrzebujesz wiedzieć na temat HCG w kulturystyce

HCG czyli Gonadotropina kosmówkowa

czyli hormon odpowiedzialny za produkcje testosteronu oraz prawidłowa prace jąder męskich. Gonadotropina kosmówkowa u kobiet to z kolei pierwszy znak i badanie w przypadku planowania lub nieplanowanego zajścia w ciążę, dokładnie to badanie beta hcg, które po 10 dniach daje bardzo klarowna informacje czy kobieta jest czy nie jest w ciąży.

Tutaj przytoczę pewna ciekawostkę, gdy chcemy mieć pewność odnośnie oryginalności hcg które posiadamy, można w bardzo łatwy sposób to sprawdzić. Mianowicie wystarczy kilka kropli gotowego produktu nanieść na test ciążowy, który powinien jednoznacznie pokazać ze test wyszedł pozytywnie (2 kreski).

W sportach siłowych i kulturystyce hcg jest używane do tzw. odbloku po cyklu, jak i również w trakcie cyklu o dłuższym czasie (powyżej 16tyg). Najpopularniejszym spotykanym stężeniem w jakim napotykamy hcg jest 5000iu (internacional units), w przeszłości można było napotkać również w wersji 1500iu oraz 2000iu.

DAWKOWANIE HCG

10-15 lat temu i niekiedy jeszcze dziś, niektórzy błednie stosują hcg, ponieważ od razu wbijają cala zawartość opakowania na jeden raz, co jest błedem i może spowodować więcej problemów niż korzyści. Dziś większość kulturystów i sportowców różnych dyscyplin wiedzą już o tym by maksymalna dawka nie przekraczała 1500iu na jeden zastrzyk. Taki zastrzyk wykonujemy co 3 dni ponieważ okres półtrwania substancji w organizmie wynosi 36 godzin.

Przy używaniu hcg w trakcie cyklu należy przyjmować dawkę minimalna, która wynosi 500iu co 2dni przez okres 2tyg, później należy zrobić przerwę ok 4tyg i ponownie można podawać w tej samej minimalnej dawce. W krótkich cyklach do 16tyg podawania hcg nie ma większego sensu, poza zbędnym wydawaniem pieniędzy.

Wspomnieć należy również o tym jak należy przyjmować hcg, są dwie szkoły, zastrzyk domięśniowy oraz podskórny insulinówka. Tak na prawdę nie ma znaczenia która formę wybierzecie obie są tak samo skuteczne, z tym, że zastrzyk podskórny w brzuch jest wygodniejszy.

JAK PRZECHOWYWAć HCG

Wiele osób popełnia podstawowy i bardzo istotny błąd w tej bardzo ważnej kwestii. Otóż po zakupie hcg należy je przechowywać w lodowce, ponieważ przechowywanie w cieple domowej temperatury, gonadotropina kosmówkowa wytraca swoje wartości, szczególnie gdy już zmieszamy ze sobą proszek (hcg) z rozpuszczalnikiem.

PO CO W OGóLE PRZYJMOWAć HCG?

Na pewno zauważyliście pewna przypadłość podczas stosowania testosteronu, mianowicie pomniejszenie jader, które z normalnych rozmiarów, staja się bardzo małe. To dlatego że podając testosteron zewnętrzny, blokuje się produkcje własnego testosteronu. I po to właśnie stosuje się hcg by jadra powróciły do naturalnych rozmiarów, a produkcja testosteronu powróciła do normy.

Jest również możliwość ze jadra same wrócą do swoich rozmiarów a także testosteron powróci do normy, jeżeli jesteś 20letnim młodym człowiekiem a cykl trwał 6tyg to w parę miesięcy tak się stanie. W każdym innym przypadku nie ma co liczyć na cuda i oczekiwać wielu długich miesięcy na powrót do normalności.

Bledem również jest myślenie ze wbijemy trzy zastrzyki i po sprawie, jadra wrócą i wszystko będzie super. Tak nie będzie, a wiele poczatkujących osób tak niestety myli, później twierdząc ze wbiłem hcg i nie działa. Przy krótkich cyklach do 12tyg min potrzebne Beda 3 opakowania hcg. Przy dłuższych cyklach to sprawa bardziej skomplikowana, zazwyczaj odblok trzeba powtórzyć dwukrotnie. Niestety im dłuższy cykl tym powrót do rzeczywistości jest trudniejszy i dłuższy.

Reasumując- HCG jest niezbędne po cyklu a czasami w trakcie długich cykli, także w trakcie cyklu. Jeżeli chcecie by wasz naturalny testosteron wrócił do normy a płodność była jak wcześniej to bez prawidłowego używania HCG nie będzie to możliwe.

5000iu HCG
Sending
User Review
5 (1 vote)
Powrót do wszystkich wpisów


 

EMAIL: najlepszekoksy@yandex.com

ZOBACZ RÓWNIEŻ


NAJLEPSZE KOKSY 2015 Wszystkie Prawa Zastrzeżone